Агромаркет

Біржові ціни на пшеницю різко впали

З початку місяця на світових біржах спостерігалося бурхливе спекулятивне зростання цін на пшеницю, яке вчора змінилося зниженням під тиском фундаментальних чинників збільшення пропозиції, яка незабаром виросте з боку Росії, Австралії та Аргентини, та падіння попиту з боку імпортерів, що скоротили закупівлі на тлі високих цін.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи GrainTrade. 

Грудневі ф’ючерси на пшеницю на паризькій Euronext вчора впали на 5,75 €/т до 289 €/т, проте внаслідок зниження курсу євро доларова ціна впала до 326,4 $/т, що вже на 20 $/т нижче, ніж вартість чорноморських ф’ючерсів.

Грудневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю на чиказькій СВОТ під тиском падіння цін на європейську пшеницю, яка є основним конкурентом на ринках збуту, вчора опустилися на 5,25 $/т до 346,75 $/т.

У США ціни на пшеницю опускаються слідом за сусідніми ринками сої та кукурудзи, а також на тлі покращення стану посівів озимини.

Грудневі ф’ючерси у США впали:

на 5,88 $/т до 297,7 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,

на 5,6 $/т до 301,6 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,

на 4,26 $/т до 372,9 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

Наразі варто спостерігати за цінами на кукурудзу, які під тиском значної світової пропозиції та низьких цін попиту з боку імпортерів можуть обвалитися, що відповідно вплине на пшеничні котирування.

Нагадаємо, на якість пшениці може негативно впливати застосування колісних тракторів.