Агромаркет

«Астарта» експортує агропродукцію у 44 країни світу

«Астарта» експортує агропродукцію у 44 країни світу

У 2023 році «Астарта» поставила на глобальні ринки понад 1 млн тонн продукції. Експортна виручка зросла на 17% у порівнянні з 2022 роком і склала 325 млн євро.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

«2023 рік характеризувався низкою чергових логістичних перепон: припинення дії зернової угоди, суттєве обмеження можливостей експорту через сухопутні кордони з ЄС, регулярні повітряні атаки росії на енергетичну, залізничну та портову інфраструктуру України. З іншого боку ці виклики мобілізували нашу команду на пошук нових можливостей. Диверсифікуючи логістичні потоки, ми використовували комбіновані види перевезень – левову частку нашої продукції експортували через морський коридор з портів Великої Одеси, забезпечений Збройними силами України. Також доставляли судові партії сухопутними шляхами до польських портів та через порти Дунаю», – зазначив комерційний директор «Астарти», Вячеслав Чук.   

Основними споживачами кукурудзи стали Китай, Іспанія, Португалія, Нідерланди, пшениці – Іспанія, Індонезія, Португалія, Шрі-Ланка.

Цукор, соєві олія і шрот «Астарти» постачалася переважно на ринки країн Європи.

Органічна продукція «Астарти» експортувалася у Німеччину, Францію, Швейцарію, Чехію.

Загалом сільськогосподарська продукція «Астарти» експортувалася у 44 країни світу.

У планах компанії подальша диверсифікація і розширення ринків збуту, оптимізація експортної логістики та збільшення обсягів експорту.

Нагадаємо, «Астарта» завершила сезон цукроваріння з рекордними показниками.