Агромаркет

«Астарта» долучається до користування «зерновим коридором»

«Астарта» долучається до користування «зерновим коридором»

Диверсифікована модель бізнесу допомогла Астарта-Київ швидко адаптуватися до умов роботи в перші місяці повномасштабної війни.

Про це в рамках осінньої зустрічі EBA Global Outlook розповів  комерційний директор агропромхолдингу Астарта-Київ Вячеслав Чук, передає пресслужба ЕБА.

Внутрішній попит на продукцію компанії та наявність власної внутрішньої переробки дозволили зберегти, а подекуди й збільшити обсяги виробництва. Наприклад обсяги переробки сої зросли на 15%. Про це

Згодом компанії вдалося пожвавити і експорт – у цьому, як вважають у холдингу, допоміг у тому числі і її публічний статус. Зокрема, це дозволило знайти партнерів у Європі, які допомагають з логістикою та реалізацією. Цих обсягів торгівлі вже було достатньо для збереження циклічності виробництва. Наразі Астарта-Київ частково долучається і до користування «зерновим коридором».

Загалом війна примусила український бізнес шукати альтернативні логістичні шляхи, що сприяло розвитку річкового транспорту, зокрема через Дунайські порти. Якщо раніше в них вантажили близько 20-30 тис. тонн щомісяця, то зараз ця цифра зросла до 1,5 млн тонн.

Нагадаємо, досягнуто домовленості про деблокаду портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». Також ми писали, що Україна отримає близько 1 млрд дол. щомісяця від деблокади портів.