Агромаркет

Аргентина розігріває світові ціни на пшеницю

Аналітики Зернової біржі Буенос-Айресу (BAGE) скоротили власний прогноз виробництва пшениці в Аргентині в 2019/20 МР на 1,2 млн тонн – до 19,8 млн тонн зерна. Таке скорочення стало результатом тривалої посухи, яка панує в країні вже більше місяця.

На думку приватних аналітиків, обсяг поточного виробництва пшениці в країні варто очікувати ще нижчий – за деякими прогнозами він не перевищить 18,5 млн тонн. Крім скорочення обсягів виробництва експерти також очікують на погіршення якості зерна – їх оцінки коливаються в межах 10-40%.

Цей факт уже позначився на світових цінах, які останніми днями демонструють зростаючі тренди.

Як повідомила AgroTimes заступник директора ProAgro Group Марія Колесник, за минулий тиждень в Україні експортні ціни на пшеницю зросли в середньому на 3,5-4%, або на $8-10/тонна.

Основними драйверами цінового зростання ринкові аналітики вважають перегляд прогнозів виробництва зернової спочатку в Австралії, а згодом і в Аргентині. Отже, якщо прогнози справдяться, то Аргентина зможе експортувати не 14,5 млн тонн пшениці, як це прогнозувалось раніше, а на 3 млн менше – лише 11,5 млн тонн.

«Негативним сигналом для ринку є перемога на виборах в Аргентині лівого пероніста, який є прихильником квотування експорту та введення високих загороджувальних експортних мит. Цей факт, на тлі нижчого ніж очікувалось врожаю, буде стимулювати цінове зростання як в середньостроковій, так і в довгостроковій перспективі», – зазначила Марія Колесник.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!