Агромаркет

АМКУ про розслідування щодо зловживань монопольним становищем на ринку мінеральних добрив

Поділитись:
АМКУ про розслідування щодо зловживань монопольним становищем на ринку мінеральних добрив

Антимонопольний комітет України (АМКУ) оприлюднив офіційне повідомлення про вжиті заходи в межах розслідування справи щодо зловживання монопольним становищем на ринку мінеральних добрив.

12 липня на засіданні Міжфракційного депутатського об’єднання з питань захисту економічної конкуренції директор департаменту досліджень і розслідувань ринків виробничої сфери фармацевтики та рітейлу АМКУ Ігор Кустовський розповів про розслідування, яке проводив комітет за ознаками порушення ТОВ «НФ Трейдинг Україна» законодавства про захист економічної конкуренції на ринку мінеральних добрив.

Під час розслідування справи державним уповноваженим було прийнято рішення про залучення ПАТ «Азот», ПрАТ «Сіверськодонецке об’єднання «Азот», ПАТ «Рівнеазот» як співвідповідачів.

За результатами розслідування дії «Рівнеазоту», Сівєрськодонецьке об’єднання «Азот», «Рівнеазоту», «НФ Трейдинг Україна» були кваліфіковані як порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку основних видів азотних мінеральних добрив шляхом встановлення таких цін реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

На підставі зібраних матеріалів справи АМКУ підготував подання про попередні висновки і 20 березня 2017 року надіслав відповідачам у справі для внесення ними своїх зауважень та заперечень до висновків комітету. Зараз готується проект рішення у справі з урахуванням одержаних від учасників справи коментарів та заперечень, який найближчим часом буде винесено на засідання АМКУ.

У повідомленні зазначається, що, відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції, за вказане порушення АМКУ може накласти штраф у розмірі до 10% доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Нагадаємо, нещодавно Group DF розповсюдила спростування поширеної Всеукраїнською аграрною радою інформації про штраф, накладений АМКУ на холдинг Ostchem.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями