Агромаркет

Агровиробникам вигідніше орендувати землю, ніж купувати її, - думка

Агровиробникам вигідніше орендувати землю, ніж купувати її, - думка

Наразі агровиробникам вигідніше орендувати землю, ніж купувати її.

Про це в своїй колонці на АgroТimes розповів директор та співвласник СФГ «АСТРА.» Роман Горобець.

За його словами, у земельних питаннях потрібно дивитися з точки зору інвестора і рахувати дохідність. «Якщо, грубо кажучи, інвестор отримує доходу 8 тис. грн на 1 га, і гектар коштує 80 тис. грн, це 10% дохідності. За таких умов агровиробнику можливо і недоцільно купувати актив. Але цікавість зростає коли орендна плата становить умовно 10 тис. грн, а вартість – 50 тис. грн. У цьому випадку дохідність становить 20% і це вже значно цікавіше. Як мінімум такий рівень дохідності дозволить залучати фінансування під ринкову відсоткову ставку», – зауважив Роман Горобець.

На його думку, зараз багато інвесторів у землю сільськогосподарського призначення очікують зростання капіталізації.

«За умов воєнного стану такі перспективи дещо туманні. Також варто враховувати дохідності суміжних проєктів. Наприклад не викуповувати землю, а розвивати інший напрямок, зокрема тваринництво, переробка, енергетика і т. і. Але це вже зовсім інша тема для обговорення», – додав Роман Горобець.

Нагадаємо, головним рушійним фактором зростання вартості землі стане доступність фінансування. Також ми писали, що в СФГ «АСТРА.» сфокусовані на придбанні землі, яка вже є в обробітку господарства.