Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Агрохолдинг I&U Group завершив будівництво унікального біогазового комплексу вартістю 23 млн євро

Агрохолдинг I&U Group повністю завершив будівництво біогазового комплексу потужністю 6 МВт/год, збудованого у партнерстві з ЄБРР. Комплекс перероблятиме відходи цукрового виробництва в сировину для теплової та електричної енергії й після запуску в експлуатацію щорічно вироблятиме 48180 МВт «зеленої» електроенергії.

Про це написав засновник агрохолдингу Сергій Тарасов на своїй Фейсбук-сторінці.

За його словами, будівництво комплексу, що розташований поблизу селища Капітанівка Номиргородського району Кіровоградської області, тривало з грудня 2018 року, а загальна вартість проекту склала 23 млн євро. Комплекс відіграватиме важливу роль в покращенні економічного та екологічного стану регіону, тому на початку реалізації проєкт отримав підтримку ЄБРР у вигляді кредиту на суму 13 млн євро. Також I&U Group для будівництва комплексу залучив пільговий кредит від Фонду чистих технологій (ФЧТ) у розмірі 2 млн євро.

«Це єдиний біогазовий комплекс на Кіровоградщині, але його унікальність не тільки в цьому. При будівництві об’єкту використовувалися інноваційні технології та передове обладнання австрійських компаній. Переробка відходів цукрового виробництва в енергію відбуватиметься на гідравлічних реакторах за технологією анаеробних ферментаторів з гідравлічним перемішуванням», – написав Сергій Тарасов.

Головні переваги технології — простота та надійність конструкції, низька вартість експлуатації та технічного обслуговування, а також висока ефективність переробки, що у порівнянні з іншими методами дозволяє отримувати більшу кількість біогазу з тони субстрату.

Біогазовий комплекс дозволить холдингу I&U Group ефективно використовувати відходи цукрового виробництва та істотно поліпшити екологічну ситуацію поблизу заводу та селища Капітанівка. За підрахунками, запуск заводу дозволить сукупно скоротити викиди CO2 на 24 000 т на рік. До того ж, залишки від виробництва біогазу будуть використовуватися в якості біодобрив, які частково замінять компанії дорогі мінеральні добрива. Щороку комплекс вироблятиме 10–12 тисяч т твердих мінеральних добрив.

Комплекс готовий до вводу в експлуатацію, запуск заплановано найближчим часом.