Агромаркет

Аграрний комітет рекомендував до розгяду в парламенті законопроєкт про імпорт пестицидів та агрохімікатів

Комітет ВРУ з питань аграрної та земельної політики в ході засідання прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді до розгляду проєкт Закону №2289 «Про внесення змін до статті 4 Закону «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України».

Про це йдеться на сайті комітету.

Як зазначено в пояснювальній записці до документа, наразі обов’язковою умовою завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються. Проте на практиці цю норму виконати неможливо через низку причин.  

Таким чином, через зазначену вимогу фактично унеможливлюється доступ новітніх оригінальних засобів захисту рослин  до державних випробувань та подальшої реєстрації, а також виникає ризик втрати українською сільськогосподарською продукцією своїх передових позицій у зв’язку із зниженням якості, безпечності та урожайності українського збіжжя.

Крім того, українські аграрії втрачають можливість використовувати передові технології захисту рослин, а Україна втрачає свої позиції в рейтингу ведення бізнесу через штучно створені дискримінаційні умови виходу міжнародних інноваційних технологій на ринок України.

Натомість скасування зазначеної вимоги дасть можливість створити нові біологічні препарати.

«Проєктом Закону пропонується усунути колізії правових норм щодо регулювання завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів, надання можливості застосування, зберігання, торгівлі, рекламування та перевезення залишків препаратів протягом двох років після завершення терміну їх реєстрації», – йдеться в пояснювальній записці.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!