Агромаркет

Аграрний фонд у І кварталі отримав понад 200 млн грн збитків

Аграрний фонд у І кварталі отримав понад 200 млн грн збитків

Упродовж І кварталу 2020 року ПАТ «Аграрний фонд» реалізував 47 тис. тонн зерна, 13 тис. тонн борошна та 85 тис. тонн мінеральних добрив, за рахунок чого отримав 53,8 млн грн валового прибутку. Разом з тим за звітний період отримано понад 200 млн грн збитків.

Про це повідомила прес-служба Агарного фонду.

Як зазначається, отриманий за звітний квартал фактичний збиток спричинений великими борговими та іншими невиконаними попереднім керівництвом зобов’язаннями, серед яких:

  • значне кредитне навантаження та нарахування зобов’язань з податку на додану вартість при реалізації уцінених запасів;
  • зростання курсу гривні до долара США призвело до виникнення від’ємної курсової різниці насамперед внаслідок переоцінки заборгованості за валютним кредитом в АТ «Укрексімбанк» на суму 128 млн грн (у складі інших операційних витрат);
  • витрати на сплату відсотків по кредиту та супутніх витрат на
  • супроводження та обслуговування кредитного договору склали 45,2 млн грн (у складі фінансових витрат);
  • податкові зобов’язання з податку на додану вартість, нараховані за реалізації уцінених запасів склали 45,8 млн грн (у складі інших операційних витрат).

Як зазначається, у грудні 2019 року було сформовано резерв уцінки
запасів для приведення їх до ринкової вартості. За реалізації уцінених запасів нараховуються зобов’язання з податку на додану вартість на різницю між історичною вартістю закупівлі та чистим доходом від реалізації товару.

«Упродовж І кварталу товариством було погашено 413,5 млн грн кредитної заборгованості (в повному обсязі погашено кредитну заборгованість в АБ «Укргазбанк» в сумі 181,0 млн грн та частково в АТ «Укрексімбанк» у сумі 232,5 млн грн). Також було сплачено 7,5 млн грн штрафу за порушення попереднім керівництвом умов кредитного договору з АБ «Укргазбанк»», – ідеться в повідомленні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!