Агромаркет

Аграрний комітет підтримав податкові зміни для аграріїв

Аграрний комітет підтримав податкові зміни для аграріїв

Депутати просять відновлення спецрежиму оподаткування для аграріїв та загально визнаного механізму отримання податкового кредиту.

За інформацією Agravery.com, основою для нового проекту стане законопроект №3851.

Члени парламентського комітету пропонують зареєструвати у Верховній Раді новий законопроект щодо зміни податкового режиму для аграріїв. Відповідне рішення депутати схвалили на засіданні комітету у вівторок.

У новому законопроекті депутати плануються подати зміни до податкового кодексу, аби захистити “законні інтереси сільськогосподарських товаровиробників та інших платників ПДВ, а також запровадження рівних умов відшкодування ПДВ для всіх платників, їх захист від сваволі посадових осіб контролюючих органів при формуванні податкового кредиту”.

Зокрема, обговорюється застосування наступних норм:

– заборонити скасування контролюючим органом сум податкового кредиту за формальними ознаками: податковий кредит може бути скасовано виключно у разі виявлення помилки в ІПН платника або у формуванні його по неоподаткованих операціях;

– запровадити єдиний публічний Реєстр заяв на бюджетне відшкодування: оприлюднення інформації щодо стану відшкодування ПДВ в розрізі окремих платників податків та заявлених ними до відшкодування з бюджету сум ПДВ;

– запровадити обов’язкове відшкодування ПДВ виключно в порядку черговості надходження заяв.

– відновити до 1 січня 2018 року дії спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства у редакції, що діяла станом на 31 грудня 2015 року.

– заборонити застосування до суб’єктів спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства фінансових санкцій за допущення у період з 1 січня 2016 року до набрання чинності цим Законом помилок у податкових деклараціях, в яких відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування.

Пункт щодо зниження з 1 січня 2018 року ставки ПДВ на “соціально значущі” продукти харчування та відповідну сільськогосподарську сировину до 7%, що пропонувався поданими раніше документами, вилучити.

Проте ініціатива не є істиною в останній інстанції – її має погодити комітет з податкової політики та митних відносин.

Детальніше про податкові дискусії депутатів читайте у матеріалі незабаром.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!