Агромаркет

Аграрні асоціації закликають уряд не квотувати імпорт міндобрив

ГС «Всеукраїнський аграрний форум» (ВАФ) від імені членів – провідних аграрних асоціацій: Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»,  ГС «Аграрний союз України», ГС «Всеукраїнська аграрна рада», Всеукраїнської асоціації громад, Асоціації «Союз птахівників України», ВГО «Українська аграрна конфедерація» звернулась до Президента і Кабміну з проханням не допустити монополізації вітчизняного ринку мінеральних добрив.

Про це повідомляється на сайті УКАБ.

Як зазначається у зверненні, такий ризик ґрунтується на намірах Міжвідомчої комісії з питань міжнародної торгівлі запровадити спеціальні квоти на імпорт добрив з країн – торговельних партнерів України.

Йдеться про неофіційну публікацію «Основних висновків Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України за результатами проведення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну деяких азотних добрив незалежно від країни їх походження або експорту», яке було ініційовано на вимогу компаній групи OstChem 21 серпня 2019 року. 

Згідно з інформацією, наведеною в «Основних висновках Мінекономіки», в Україні запроваджується квотування імпорту добрив. Таким чином, рівень ціни на внутрішньому ринку буде визначати той, хто матиме внутрішню квоту. У групі азотних добрив це фактично один виробник, що має монопольне становище – група компаній OstChem.

«У свою чергу, OstChem усіляко протидіє та оскаржує рішення щодо поділу групи компанії та продажу начебто збиткових заводів, хоча, якщо виходити із заяв самих же представників групи OstChem, вони повинні були б навпаки будь-яким чином позбутися збиткових підприємств», – йдеться в повідомленні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!