Овочі-Ягоди-Сад

Аграрії розповіли про технологію виробництва надранньої картоплі

ТОВ «Екотрансюг» із селища Нова Маячка на Херсонщині вирощує 2 га надраранньої картоплі, на ній отримує врожай 18–20 т/га. Про це пише журнал «Плантатор».

На полі, де планують вирощувати надранню картоплю, восени проводять зяблеву оранку на глибину 20–22 см. Навесні ґрунт дискують та культивують  на глибину 10–12 см.

Вирощують ультраранній сорт Рів’єра. Його період вегетації становить 60 діб.

Пластикові ящики з посадковим матеріалом в опалюваному складі тримають 45 днів при температурі 10 °С. За цей період на бульбах утворюються ключки розміром 2,5–3,0 см.

У ґрунт бульби висаджують ручною саджалкою на початку березня, за температури ґрунту 3–5 °С. Накривають плівковими тунелями.

Під час садіння в рядки вносять нітроамофоску. Використовують схему садіння 55–60 × 25 см. Глибина садіння –– 8–10 см. За такої схеми висаджування витрачається посадкового матеріалу 4 т/га. Після цього в міжряддя кладуть крапельну стрічку.

Сходи з’являються на 20-й день.

Перший раз картоплю підгортають після масової появи сходів. Вдруге цю операцію проводять, коли бадилля досягне висоти 10–15 см.

За вегетацію проводять 5 поливів, витратна норма становить 250 м3/га.

З крапельним поливом вносять комплексне водорозчинне добриво сульфат магнію, борну кислоту й аміачну селітру. По листу вносять Ферті План. 

Проти фітофторозу посіви обробляють баковою сумішшю з фунгіцидів Абакус і Арево Голд. Обробки чергують із фунгіцидом Курзат Р.

Проти колорадських жуків посіви двічі обприскують інсектицидом Табу старт.

Урожай збирають з 25 травня.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!