Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Аграрії поліпшили оцінки виробництва у II кварталі, – Держстат

Обсяг виробництва продукції сільськогосподарськими підприємствами України у квітні-червні 2021 року продовжить зменшуватися, але меншими темпами, ніж очікувалося раніше. Про відповідні прогнози свідчать результати опитування агровиробників, яке провела Державна служба статистики України (Держстат).

«Виявлено такі очікування… Уповільнення темпів зменшення обсягу виробництва продукції сільгосппідприємствами. Уповільнення темпів зростання цін на сільськогосподарську продукцію. Збільшення кількості працівників на сільгосппідприємствах», – зазначається у звіті Держстату.

Статистичне відомство для визначення перспектив ділової активності опитало у квітні-2021 представників 843 сільгосппідприємств.

Згідно за результатами проведених замірів, аграрії прогнозують у II кварталі зниження впливу таких стримуючих чинників, як недостатній попит, погодні умови та нестача робочої сили.

За даними Держстату, серед 585 підприємств рослинництва у квітні-червні-2021 очікують збільшення обсягів виробленої продукції 17%, тоді як збереження існуючого рівня – 56%, а зменшення – 27%. Загальний баланс відповідей у галузі рослинництва поліпшився на 29 відсоткових пунктів у порівнянні з оцінками на січень-березень-2021, хоча у порівнянні з показниками II кварталу 2020 року залишився незмінним на рівні мінус 10%.

Разом з тим, з 235 підприємств тваринництва у квітні-червні-2021 прогнозують збільшення обсягів виробництва 18%, тоді як збереження без змін – 64%, а зменшення – 18%. Загальний баланс відповідей у галузі тваринництва поліпшився на 20 в.п. у порівнянні з оцінками на січень-березень-2021, а у порівнянні з показниками II кварталу 2020 року – на 1 в.п.

Як повідомлялося, українські аграрії цього року можуть отримати рекордний врожай пшениці.

Журнали