Адаптація до кліматичних змін потребує загальнодержавних заходів, – думка
Внаслідок кліматичних змін українці все більше відчувають наслідки посухи, зменшення кількості питної води, висихання водойм, погіршення врожайності та появи нових шкідників. Відтак, метеорологічна ситуація потребує загальнодержавних заходів щодо кліматичної адаптації.
Про це повідомили в Українській кліматичній мережі.
Так, у ході соціологічного дослідження «Зміна клімату та кліматична адаптація» 58% опитаних українців цього року відзначали сильну спеку, задуху, сухе повітря, посуху. Ця проблема характерна для Центральної України та Півдня. Менше спека вразила Західну Україну, зокрема, Івано-Франківську та Рівненську області.
48% українців помітили зменшення кількості та погіршення якості питної води, висихання джерел колодязів, річок. Ще 46% опитаних скаржаться на висихання рослин, загибель, зменшення врожаїв, поширення шкідників, хвороб рослин. Особливо страждають південний схід і центральна частина України. Зокрема, частіше з’являються нові шкідники, які швидко адаптуються до різних видів отрут.
Таким чином, 23% респондентів повідомили про ускладнення умов для землеробства та твринництва у плані матеріального становища.
В Українській кліматичній мережі зазначають, що результати опитування будуть використані для підготовки пропозицій до органів влади щодо розробки загальнодержавних та місцевих програм з адаптації до зміни клімату.
Нагадаємо, фермерам Черкащини радять переходити на теплолюбні нішеві культури. Також було названо небезпечний поріг глобального потепління.