Агромаркет

99% ОТГ підписали меморандуми з Держгеокадастром щодо отримання у власність сільгоспземель

99% ОТГ підписали меморандуми з Держгеокадастром щодо отримання у власність сільгоспземель

657 із  665 утворених об’єднаних територіальних громад (ОТГ) розпочали процедуру отримання в комунальну власність держземель за межами населених пунктів.

Про це повідомили у Держгеокадастрі.

Протягом тижня 99% громад уклали з головними управліннями Держгеокадастру в своїх областях меморандуми про співпрацю при передачі сільгоспземель державної власності у комунальну. Решта ОТГ завершують підготовку до підписання.

У меморандумі зафіксовані основні етапи передачі землі та їх послідовність, деталізовані дедлайни в частині видання наказу про проведення інвентаризації тощо.

«Оперативність об’єднаних громад та інтенсивність процесу підписання меморандумів – найкращий доказ того, що земельні ресурси розглядаються ними як основний фактор спроможності», – підкреслив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.

Зауважується, що меморандум – це декларація про наміри, офіційно ж  процедура передачі ділянок стартує після того, як рада ОТГ ухвалить на сесії рішення про звернення до Держгеокадастру щодо передачі земель, а Головне управління Держгеокадастру в області отримає відповідне клопотання.

В середньому процес передачі земель для однієї ОТГ може тривати близько двох місяців.

Довідка

Держгеокадастр розпочав процес передачі земель сільгосппризначення державної власності у комунальну власність ОТГ з 1 лютого 2018 року.

В Україні створено 665 ОТГ, на території яких знаходиться біля 759 тис. га сільгоспземель, які можуть бути передані у комунальну власність.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!