Агромаркет

93% української агропродукції експортується через порти Великої Одеси та Дунаю

93% української агропродукції експортується через порти Великої Одеси та Дунаю

З серпня минулого року Українським зерновим коридором та річкою Дунай експортовано понад 30 млн тонн агропродукції. Це понад 90% від загального агроекспорту нашої країни.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

За майже 7 місяців роботи Українського зернового коридору 854 суден експортували 26 млн тонн вантажів з портів Великої Одеси до 42 країн, з яких понад 18 млн тонн – продукція українських аграріїв.

«Обсяги експорту Українським коридором майже досягли довоєнного рівня експорту з портів Південний, Одеса та Чорноморськ. В грудні експортували морем 6,8 млн тонн, в січні – 6,7 млн тонн. Хоч лютий і найкоротший місяць у році, ми все ж таки сподіваємося зберегти показник експорту не нижче за попередні місяці. Стабільно працюючий коридор важливий як для економіки України, так і для продовольчої безпеки світу. Український коридор і порти Дунаю сьогодні забезпечують понад 90% агроекспорту. І враховуючи ситуацію з блокуванням нашого експорту на західному кордоні, ми готуємося нарощувати агроекспорт через Дунай в обхід кордону з Польщею. УДП вже готують баржеві каравани, які щомісяця можуть перевозити обсяги понад 2 тис вантажівок», – зазначив Олександр Кубраков, віце-прем’єр з відновлення, міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Нагадаємо, транзит через Польщу становить близько 5% у структурі агроекспорту.