Агромаркет

Транзит через Польщу становить близько 5% у структурі агроекспорту

Транзит через Польщу становить близько 5% у структурі агроекспорту

У січні експорт агропродукції відбувався переважно завдяки морським перевезенням і становив 6,7 мільйонів тонн.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Натомість транзитом пройшло територією Польщі тільки 0,37 мільйона тонн агропродукції, що складає близько 5% від загального обсягу. При цьому через територію Польщі у 2022 році ми експортували до 1 мільйона тонн агропродукції на місяць.

Це свідчить про те, що заяви польських аграрних асоціацій щодо перенасичення їхнього ринку – несправедливі.

 «Зі свого боку Україна робить все можливе для того, щоб мінімізувати будь-які можливі економічні втрати польських фермерів. Ми вважаємо, що блокада точно грає на руку росії і вона вже це використовує, показуючи, що у нас нібито не все добре з нашою дружньою Польщею. Я нагадаю, що в перші дні повномасштабного вторгення саме братній польський народ прийняв мільйони українців, що шукали прихистку від війни, а разом з польською владою ми запустили стабільну військову логістику», – зазначив під час включення в Національний марафон «Єдині новини» міністр розвитку громад, територій та інфраструктури  України Олександр Кубраков.

 Нагадаємо, польські фермери висипають зерно з українських фур. Також ми писали, що в пунктах пропуску «Ягодин» та «Краківець» – найдовша черга з вантажівок.