Агромаркет
Головне:
Агромаркет

81% усіх операційних доходів «Укрзалізниці» дають вантажні перевезення

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Вантажоперевезення є єдиною прибутковою діяльністю «Укрзалізниці». На них припадає 81% всіх операційних доходів підприємства, а в грошовому вимірі це 19,8 млрд грн.

Про це повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов під час конференції «Елеватор Плюс. Ефективне зерносховище».

За його словами, саме вантажоперевезення субсидують пасажирський рух УЗ, який щороку дає 12,8 млрд грн збитку. При цьому інфраструктура «Укрзалізниці» є вкрай недофінансованою і перебуває у критичному стані.

Наприклад, із 20 тис. км залізничної колії на 8 тис. км прострочено ремонтні роботи, ще приблизно на 4 тис. км діє обмеження швидкості через поганий стан колій. І цей відсоток зростає. Крім того, локомотивний парк зношений на 92-98%, вагонний – на 87%.

Разом з тим, за словами Валерія Ткачова, економічна ефективність підприємства знижується, оскільки на сьогодні об’єми вантажоперевезень падають: зниження їх обсягів оцінюється приблизно в 10%, дохідність – у 15-17%.

«Серед причин – пандемія коронавірусу і, відповідно, падіння промвиробництва. Крім того, залізниця не витримує конкуренції з автотранспортом, – зазначив Валерій Ткачов. – Дуже складно конкурувати, коли в машину можна завантажити 60 тонн зерна, і приблизно стільки ж везе вагон-зерновоз. При цьому «Укрзалізниця» ще й закриває деякі станції, що загострює конкуренцію. Втім, думаю, за наявності габаритного-вагового контролю буде зворотна тенденція – вантажі почнуть повертатися на залізницю».

Нагадаємо, «Укрзалізниця» перегляне рейтинг-аналіз малодіяльних станцій.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: