Агромаркет

50 млн тонн експортної с/г продукції оцінюється мінімум у $ 15 млрд, - Мінагро

50 млн тонн експортної с/г продукції оцінюється мінімум у $ 15 млрд, - Мінагро

Кожне зі суден, яке прямуватиме «зерновим коридором», здатне вмістити від 10 до 60 тис. тонн.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

За словами першого заступника міністра агрополітики Тараса Висоцького, на сьогодні є підтвердження за технічною готовністю близько 15 суден, два фіналізуються. Далі буде двосторонніх рух, у тому числі про підхід суден для завантаження.

Перш за все вони націлені на перевезення зернових культур: кукурудзи, пшениці, ячменю, а потім – ще й олійних культур та продуктів переробки.

Кожне зі суден здатне вмістити від 10 до 60 тис. тонн.

Стосовно умов, то, за домовленостями, як пояснив Тарас Висоцький, рух вантажних кораблів має бути тільки в світлу пору доби. Крім того, для безпеки їх супроводжує протимінний плавальний засіб.

Обмежень за кількістю суден, які можуть курсувати, немає. Проте є подані заявки та узгоджений графік – тож усе має відбуватися згідно з ним, пояснив він.

Тарас Висоцький також акцентував, що надходження від реалізації цієї продукції отримають українські фермери. Далі вони сплачують податки у державний та місцевий бюджети, чим дуже підтримають громади України, виплатять заробітні плати своїм працівникам. Ідеться про суттєві суми, адже 50 млн тонн експортної с/г продукції оцінюється мінімум у $ 15 млрд.

Нагадаємо, досягнуто домовленості про деблокаду портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». Також ми писали, що Україна отримає близько 1 млрд дол. щомісяця від деблокади портів.