Агромаркет

25% світової торгівлі зерном постраждає від агресії рф проти України

25% світової торгівлі зерном постраждає від агресії рф проти України

Російська агресія проти України вплине приблизно на 25% світової торгівлі зерновими і спричинить серйозні наслідки, включаючи скорочення пропозиції, зростання світових цін, продовольчу інфляцію та погіршення доступності продуктів харчування в країнах-імпортерах, особливо пшениці. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

“росія, окрім того, що блокує українські порти, сама запроваджує обмеження на експорт зерна та мінеральних добрив. Це вже вплинуло на світові ціни та безумовно матиме вплив на майбутні врожаї, що відобразиться на його ціні та доступності. Такі дії агресора – це свідома провокація, спрямована на те, щоб поставити світ у залежність від рф”, – наголосив заступник міністра економіки України Тарас Качка.

Водночас представник України запевнив світову спільноту, що Україна, одночасно відстоюючи свій суверенітет і цілісність, продовжує закладати гарантії продовольчої безпеки і цілісності в регіоні та світі. 

“Незважаючи на бомби і міни окупантів, ми почали цей посівний сезон, а також продовжуємо шукати шляхи виконання наших міжнародних зобов’язань, а саме способи доставки зерна споживачам у світі”, – повідомив Тарас Качка.

Нагадаємо, експорт агропродукції скоротився в 4 рази. Також ми писали, що названо агропродукцію з найбільшим внеском у формуванні експортної виручки.