Агромаркет

19 січня набуває чинності закон про безпечність та гігієну кормів

19 січня набуває чинності закон про безпечність та гігієну кормів

19 січня 2020 року набуває чинності Закон «Про безпечність та гігієну кормів».

Закон визначає правові й організаційні засади виробництва, обігу, маркування та представлення кормів, регулювання відносин між органами виконавчої влади та операторами ринку кормів.

Крім цього, законом вносяться зміни до законів «Про ветеринарну медицину», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та деякі інші, ухвалення яких необхідно для належної реалізації положень «первинного» закону, яким є Закон «Про безпеку та гігієну кормів».

Закон направлений на створення умов розвитку ринку кормів в Україні та, зокрема, сприятиме зростанню виробництва якісних кормів, а також дасть можливість зменшити фінансове й адміністративне навантаження на операторів ринку, запровадить еквівалентні європейському законодавству норми. Також документ підвищить рівень захисту здоров‘я тварин.

Держпродспоживслужба також інформує щодо змін порядку ввезення на територію України кормів, кормових матеріалів, кормових добавок, преміксів, кормів для непродуктивних тварин та їхнього подальшого обігу на території України у зв’язку з набранням чинності Закону «Про безпеку та гігієну кормів».

Відповідно до пунктів 5 та 6 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» цього закону, за наявності діючих реєстраційних посвідчень, виданих відповідно до Закону «Про ветеринарну медицину», дозволяється протягом п’яти років виробництво, обіг (в тому числі ввезення на територію України) готових кормів і преміксів, а виробництво, обіг (в тому числі ввезення на територію України) кормових добавок – до кінця дії реєстраційного посвідчення.

У подальшому, починаючи з 19 січня 2020 року, при здійсненні державного контролю за дотриманням законодавства України про корми державні ветеринарні інспектори звертатимуть увагу на державну реєстрацію кормових добавок, що входять до складу кормів, кормових сумішей, преміксів і кормів для непродуктивних тварин, з урахуванням положень пунктів 5 та 6 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» закону.

Відповідно до статей 18-20 Закону «Про безпечність та гігієну кормів», державній реєстрації підлягають лише кормові добавки.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!