Агрономія

Ефективність технології MZURI Pro-Til перевірили в зоні ризикового землеробства

Ефективність технології MZURI Pro-Til перевірили в зоні ризикового землеробства

Чимало українських господарств уже мали нагоду пересвідчитися в результативності підходів MZURI й зібрати врожаї, вирощені за бездоганною смуговою технологією.

Про досвід агрофірми «Прогрес», що господарює в зоні ризикового землеробства у Запорізькій області, розповідає AgroTimes.

Придбавши посівний комплекс MZURI, керівник і власник господарства Сергій Прилуцький взявся експериментувати. Передусім підлаштував свою структуру під можливості техніки: частину землі відвів під горох і ранній ячмінь, із квітня взявся за сівбу соняшнику і таки впорався в обмежені технологією строки. У серпні посіяв ріпак, у вересні — пшеницю, а в жовтні — озимий ячмінь.

Розтягнувши в часі сівбу різних сільгоспкультур, посіяв за технологією MZURI Pro-Til 4 тис. гектарів ріллі. І жодної миті не пожалкував: техніка добре працює з будь-якими культурами і забезпечує якісну сівбу за різних умов.

«Якщо раніше потрібно було виконати щонайменше три окремі операції лише з підготовки ґрунту, то MZURI Pro-til для цього не потрібно жодних зайвих виїздів у поле», – каже господар.

За його словами, відпала потреба в додатковому ґрунтообробітку, і це не лише компенсує, а й зменшує загальні витрати пального на гектар. Проте йдеться не тільки про можливості заощадити й зберегти прибутковість господарювання, а й про запаси гумусу, енерговитрати, екологію, а також збереження у ґрунті вологи. Результати застосування інноваційної технології не забарилися.

«По пшениці, посіяній за смуговою технологією MZURI, вже в перший сезон отримали плюс 600–700 кг — загалом 4 т/га, тоді як інша сівалка показала результат 3,3–3,4 т/га — зауважив Сергій Прилуцький. — Що ж до ріпаку, то зазвичай дуже складно за попередника пшениці отримати якісні сходи — на заваді стає стерня. Втім, сівалка ідеально відгорнула і стерню, і пожнивні рештки. Сошники висіяли насіння в чисті смуги ґрунту нижче стерньової платформи. Тож сходи були дуже якісні, а врожайність з гектара зросла на 500 кг…»

Нагадаємо, що озима пшениця, посіяна за технологією Mzuri, встановила рекорд врожайності Польщі.