Овочі-Ягоди-Сад

Названа найкраща тара для зберігання моркви

Найкраще моркву в овочесховищах зберігати в стандартних дощатих овочевих контейнерах стандартних за розміром — 160 × 120 × 124 см, які забезпечують ефективну вентиляцію та які без пошкодження продукції переміщують автонавантажувачем (карою), розповів міжнародний консультант зі зберігання Павло Булгаков.

Про це повідомляє журнал «Плантатор»

За словами спеціаліста, ще до збирання треба визначитись із типом зберігання (контейнерне, в мішках або навалом) та одразу класти моркву в ту тару, в якій вона лежатиме у сховищі. 

Від початку зберігання кожна тонна продукції навалом потребуватиме 60–120 кубометрів повітря на годину. У зимовий час інтенсивність знижується вдвічі, до 30–60 м3 /год. Чим вищий навал, тим більшою має бути швидкість руху повітря, під час зберігання це 0,1–0,3 м/с. 

«Моркву насипають у сітки, якщо продаватимуть її найближчим часом, для тривалого зберігання така тара сумнівна, – наголосив Павло Булгаков. – На короткочасне зберігання розраховані й мішки. Вони зручні лише на перший погляд. Від поля до сховища їх доведеться кілька разів перемістити: завантажити на транспорт, з транспорту перенести на місце зберігання. Якими би сильними не були вантажники, втомившись, вони не церемоняться з мішками, що важать по 20–25 кг, та майже кидають їх. Як наслідок, продукція травмується. Другий аргумент проти розкладання по мішках — недосконалий повітрообмін, хоча волога в них утримується краще». 

З досвіду консультанта, найкращий серед мішків варіант — із поліпропілену, але обов’язково з перфорацією, інакше через конденсат морква почне хворіти вже на другому місяці зберігання. Ще можна використовувати біг-беги. Вони доречні, коли, приміром, контейнерів на весь урожай не вистачило, продукція якісна, але на ринку тримається низька ціна й треба перечекати. 

«Застосування поліпропіленових вставок у контейнери — питання дискусійне, бо перфорація може збігатися з дошками контейнера, тоді вентиляція погіршується, – підкреслив Павло Булгаков. – Відомий випадок, коли 20 контейнерів із такими вставками потрапили під невеликий дощ. Через кілька місяців зберігання волога, що накопичилася на дні, зіпсувала моркву».

Читайте також: Як виставити ідеальну температуру зберігання моркви