Дефолти по форвардам сповільняють економічний розвиток аграрного ринку, – експерт
Форвардні контракти разом з іншими інструменти хеджування впродовж багатьох років допомагали розвиватися аграрному ринку. Відтак, є чіткий зв’язок між виконанням контрактів та економічним зростанням галузі.
Про це зазначив доцент Київської школи економіки Олег Нів’євський під час конференції «Чи є майбутнє у форвардних контрактів в Україні?».
«Форвардні контракти існуватимуть. Тому що є проблема з фінансовою підтримкою аграрного сектору з боку держави. А форварди використовуються як інструмент не тільки хеджування, а й фінансування. Разом з тим дефолти по форвардам підривають довіру інвесторів», – зазначає фахівець.
Також він зауважує, що наразі репутація державних органів влади в цьому питанні погана. Зокрема, впродовж багатьох років більшість рішень держави були не на користь ринку.
«Ринок почав ефективніше працювати, маржа виробників значно зросла, стала більш ефективнішою логістика, зокрема, за рахунок великих зернових трейдерів. За моїми підрахунками, якщо виробники на початку 2000-х отримували близько 50% експортної ціни, то зараз – 75-80%. Ми наближаємося до показників ЄС та Америки. І все це за рахунок інвестицій і більш злагодженої роботи всього ланцюжка», – додає Олег Нів’євський.
Нагадаємо, дефолти по форвардним контрактам знизять доступність фінансування для фермерів. Як повідомлялося раніше, форвардні контракти є однією з можливостей вигідно реалізувати врожай, без втрат і ризиків.