Тваринництво

Для кожного віку свиней існує певна температурна зона комфорту

Для кожного віку свиней існує певна температурна зона комфорту

У сучасних свиней терморегуляція розвинена слабше, ніж у їхніх предків, що пов’язано з роботою генетиків над підвищенням плідності. Тому головне завдання для технологів – створення умов для виживання всіх новонароджених поросят, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За зниження температури повітря частина енергії корму витрачається на підтримання температури тіла, що призводить до зниження продуктивності свиней, виникнення застудних захворювань.

За підвищення температури повітря свині гірше поїдають і засвоюють корм, що теж негативно позначається на продуктивності, знижує відтворювальну функцію кнурів і свиноматок.

Для кожного віку свиней існує певний діапазон температури (зона комфорту), перебуваючи у якому обмін речовин і теплоутворення проходять на мінімальному рівні.

У приміщенні для свиноматок рекомендується підтримувати температуру +16-20 °С; для кнурів і супоросних свиноматок – +18 °С; для поросят у перший тиждень після народження – +30-28 °С із подальшим зниженням щотижня на 2 °С; у свинарниках-відгодівельниках – +14-20 °С.

Зниження температури нижче від зазначених меж, особливо в холодний період року, може призвести до зниження імунітету тварин і спричинити застудні захворювання.

Порушення технології утримання свиноматок призводить до затримки розвитку ембріонів, народження поросят із низькою живою масою, зменшення збереженості, енергії росту відлучених поросят.