Невизначеність із ринком землі унеможливлює довгострокове планування, – фермер
2020-й рік відзначився для аграріїв хорошими цінами на ринку, втім, у новий 2021-й невеликі господарства увійшли з настороженістю, не знаючи, чого очікувати від відкриття ринку землі.
Про це AgroTimes розповів Іван Горпинюк, директор СФГ «Лінея» (Вінницька обл.)
«Ми відзначили для себе у 2020 році таке позитивне явище, як стабілізація цін на сільськогосподарську продукцію, відповідно до реалій ринку. Відтак, кожна культура при нормальному агротехнічному догляді дає прибуток, хай невеликий, але все-таки забезпечує наявність обігових коштів. Проте, що стосується нового 2021 року, наразі ми в підвішеному стані і налаштовані не дуже позитивно», – зазначає фермер.
Зокрема, невідомо, як будуть розгортатися події в контексті земельної реформи. Так, у господарстві не знають, чи підуть їхні землі на купівлю-продаж у липні. Невідомо, чи будуть переглядатися договори оренди.
«У сільському господарстві діяльність треба планувати щонайменше на п’ять років наперед, а у нас наразі немає чіткого розуміння майбутнього. Якби були вже якісь зрозумілі та стабільні умови, можна було б планувати кредитування на придбання землі», – додає Іван Горпинюк.
Нагадаємо, експерти розповіли, чого бракує повноцінному ринку землі в Україні.