Названо 8 кращих способів розміщення розсадних касет
Касети в теплиці розміщують або прямо на землі, або підкладають під них перфоровану плівку, агроволокно та агротканину. Або підсипають щебінь, пісок, ставлять на дерев’яні піддони або стелажі з сітки-рабиці. При цьому застерігається від розміщення на соломі, що може містити залишки гербіцидів, а при гнитті – розігріватися.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
При розміщенні на землі є ризик проростання коренів розсади та їх пошкодження. Цьому можна запобігти за допомогою підкладання плівки, агроволокна або агротканини.
«Для розміщення розсади в теплиці фермери часто використовують піддони, на які ставлять касети з рослинами. Однак тут є свої нюанси. Якщо піддони суцільні, в них може застоюватися вода, яка не засвоїлася рослинами під час поливу. Якщо це не суцільні дерев’яні піддони, то може бути помітною різниця у висиханні тих чарунок, які потрапляють на дошку, й тих, які розміщені в проміжку між ними», – зазначається у статті.
За кордоном для розміщення касет із розсадою популярна технологія укладання на ґрунт дрібної фракції щебеню.
Також для цього можна використовувати пісок. Деякі виробники зазначають, що коли касети розміщують на піску, то коренева система розсадних рослин формується потужнішою. Для цього ґрунт у теплиці мульчують піском, а зверху на ньому розставляють касети. Важливо, щоб поверхня була вирівняною, а пісок не містив шкідливих домішок. Фільтрацію вологи цей матеріал забезпечує на відмінно. Однак не слід забувати, що проблема проростання коріння так само актуальна за розміщення на піску, як і за розміщення на ґрунті.
«Щодо небажаних матеріалів для розміщення касет, то до них належить солома, – застерігається у публікації. – Вона може містити рештки гербіцидів, що не встигли розкластися й нейтралізуватися. Наслідки контакту з розсадою в такому разі можуть бути критичними: післядія гербіцидів може викликати відставання в рості й загибель рослин. Ще одна небезпека ймовірна, коли солома через надлишок вологи, насичений азотом (дренаж із касет), починає розігріватися. Якщо процес виходить з-під контролю, можлива загибель рослин через контакт із субстратом із надто високою температурою».
Ще один варіант – виготовлення стелажів з поверхнею із сітки-рабиці. Її плюси: відсутність потреби в облаштуванні дренажу, добра вентиляція нижньої частини касет із розсадою, що сприяє доброму розвитку кореневої системи рослин та убезпечує її від хвороб. Коли касети розміщують на стелажах, корінці на виході з дренажного отвору підсихають. Це спонукає рослину розвивати кореневу систему в самій чарунці, тобто освоювати наявний обсяг субстрату.
Читайте також: Фермер поділився технологією вирощування розсади черешкової селери