Агрономія

Підживлення озимих культур у зоні Присивашшя через потепління слід розпочинати в кінці січня

Через потепління відновлення весняної вегетації в зоні Присивашшя в останні п’ять років відбувалось дещо раніше (25.02–06.03), а в лютому фізичний стан верхнього шару ґрунту на посівах не завжди дозволяє якісно виконувати агрозахід, тому починати внесення міндобрив слід у третій декаді січня, коли в нічні часи можна мати замерзлий шар ґрунту і який в денні часи відтає. Таким чином проходить процес поглинання ґрунтовим комплексом гранул аміачної селітри.

Про це AgroTimes розповів Ігор Костиря (Генічеська дослідна станція ДУ ІЗК НААН України).

За його словами, внесення азотних добрив у формі аміачної селітри та КАС-32, КАС-28 по ТМҐ – найбільш ефективний спосіб, який суттєво впливає на зернову продуктивність пшениці озимої та ячменю озимого.

Азот у формі КАС-32 та КАС-28 може вноситись і у більш пізні строки через те, що частина препарату затримується на листковій поверхні, а його решта у вигляді рідини легко поглинається ґрунтом.

Практикою перевірено, що азотні добрива у формі КАС по ТМҐ можуть вноситись у препаративному стані.

«Такий підхід застосування в практичному плані більш зручний, оскільки при цьому не має загрози замерзання робочого розчину в системі оприскувача при мінусовій температурі», – пояснив Ігор Костиря.

Нагадаємо, «Кусто Агро» впроваджує нову систему живлення сільгоспкультур. Раніше повідомлялося, як змінилося співвідношення «фосфор-калій» у складі добрив для підживлення ріпаку озимого.