Агрономія

Через зміни клімату зросла шкодочинність дротяника на кукурудзі

Через зміни клімату  зросла шкодочинність дротяника на кукурудзі

Найбільш складно контролювати шкідників, що ведуть скритий спосіб життя та мешкають у ґрунті. Одним із таких шкідників кукурудзи є дротяник, на шкодочинність якого істотно вплинула зміна клімату.

Про це AgroTimes повідомив док. біол. наук, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу A.G.R. Group Сергій Хаблак.

Так, через холодну погоду кукурудза на початку червня 2020 року не росла і була висотою до 20-30 см, але з 4-6 листками. Через повільний розвиток точка росту у рослин перебувала нижче або на рівні ґрунту.

З цієї причини дротяник місцями, де після посіву пройшов місяць і інсектицидні протруйники з діючими речовинами тіаметоксам, тефлутрін (форс зеа), клотіанідин (пончо), клотіанідин (вайпер) + імідаклоприд (команч) переставали діяти, ушкоджував апікальну меристему у кукурудзи.

«Зазвичай за нормальної погоди кукурудзі вдається подолати критичний період впливу дротяників через 30-денну дію інсектицидних препаратів, втім, торік не вийшло. Вона отримала місцями пошкодження від дротяника у фазі сходів внаслідок уповільнення темпів росту рослин через дощову та холодну весну, яка спостерігалася торік, коли створилися сприятливі умови для розвитку цього шкідника», – зазначив Сергій Хаблак.

Детальніше про зміни шкодочинності шкідників та оновлення стратегій захисту кукурудзи від шкідників і бур’янів в умовах кліматичних змін 2019/20 років можна дізнатися на конференції «ДЕНЬ АГРОНОМА: Отримати гарантований урожай».