Агрономія

Загущення посівів кукурудзи призводить до «дірки від бублика» замість урожаю, — дослідження

Скоростиглі гібриди кукурудзи при вирощуванні у посушливих умовах здатні витримати загущення, а пізньостиглі — не доотримують вологу через внутрішньовидову конкуренцію.

Таким висновком поділився директор з розвитку проектів НВ ФГ «Компанія Маїс» Юрій Пащенко.

На демоділянках «Маїсу» гібриди кукурудзи сіють з різною густотою: 40, 50, 60 і 70 тисяч рослин на гектар — таким чином, у ході експериментів визначають оптимальну норму висіву.

Отже, оптимальна густота для гібридів з ФАО 300 в зоні північного Степу складає 40-45 тисяч рослин — за якої посіви сформують 5-6 т/га. Натомість при висіванні 60-70 тис./га можна зібрати не більше 3-4 т/га.

«Деякі фермери не усвідомлюють вплив густоти стояння рослин на урожайність, — зазначив експерт. — Тому для наочності ми під час Дня поля візуалізували це: перед кожним гібридом встановили колонку, на яку нанизали качани з рослин, що сформували урожай, а замість безплідних рослин — бублики. Тобто, загустив посіви — отримав дірку від бублика».

Так, за густоти рослин 70 тис./га 10-12% з них не сформували качанів — це втрачені гроші на старті й не отримані на фініші.