В Україні спростили процес впровадження НАССР
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в рамках Європейського тижня підприємництва 2020 поінформувало про спрощений підхід до впровадження НАССР.
Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області.
НАССР – упереджувальна система, яка ідентифікує, оцінює і контролює небезпечні чинники, що є визначальними для безпечності харчових продуктів.
Спрощений підхід передбачає застосування лише тих процедур НАССР, яких достатньо, щоб виробляти/вводити в обіг безпечні харчові продукти відповідно до оцінки ризику з урахуванням особливостей потужності (розміри потужності, технологічні процеси, асортимент продукції тощо.
Застосувати спрощений підхід до впровадження НАССР можуть малі оператори та оператори ринку з незначним ступенем ризику. Малими операторами є ті, хто постачає продукти харчування кінцевому споживачу, якщо на підприємстві працює до 10 осіб та коли воно має площу до 400 кв. м. Також малими операторами можуть стати підприємства, які не постачають продукти харчування кінцевому споживачу і де працює менше 5 осіб.
Операторами ринку з незначним ступенем ризику вважаються підприємства, де прості технологічні процеси не становлять ризику забруднення продукту або ті, де харчові продукти не є чутливими до забруднення. Також такими операторами можуть бути підприємства, де продукція реалізується у місці виготовлення.
Проєкт реалізується за підтримки «Проєкту ЄС «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні».
У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства планують надавати практичну допомогу та сприяти розвитку підприємництва.