Агрономія

Фермери змушені дотримуватися варварської сівозміни, — думка

Фермери змушені дотримуватися варварської сівозміни, що виснажує чорноземи, через те, що в Україні практично знищено тваринництво, а отже, не має потреби в кормах.

Таку думку висловив керівник селекційної програми ТОВ АПФ «Флора», доктор біологічних наук, професор Віктор Бурлов.

«Наша країна стала експортно залежною й перетворилася на сировинний додаток західних розвинених країн, — зазначив експерт. — У південних регіонах країни здебільшого вирощують дві культури — колосові, які є нерентабельними, та соняшник».

На думку селекціонера, у найкращому разі сівозміна виглядатиме так: пар (краще зайнятий) — озимі колосові (пшениця, ячмінь) — соняшник.

У центральних і північних областях країни вирощують кукурудзу, озимі колосові, сою, соняшник, ріпак. У такому разі соняшник повертатиметься на попереднє місце вирощування через 3–4 роки.

Профсор не рекомендує сіяти соняшник після соняшнику (це сприяє нагромадженню насіння нових рас вовчка та виснажує ґрунт), після бобових культур, у першу чергу сої (після цього попередника в ґрунті накопичуються склероції білої гнилі; а також на полі, де не знищена падалиця соняшнику (інтенсивно розмножується вовчок).