Тваринництво

Обсяги повітрообміну в корівнику залежать від висоти світлоаераційного гребеня

Обсяги повітрообміну в корівнику залежать від висоти світлоаераційного гребеня

При будівництві приміщень для утримання високопродуктивних корів потрібно враховувати обсяги повітрообміну, що безпосередньо залежить від висоти світлоаераційного гребеня: чим він вищий – тим краще для повітрообміну.

Про це розповів директор компанії «Євро Деталь» Олександр Батюк, пише журнал The Ukrainian Farmer.

У своїх проєктах компанія закладає висоту стелі не нижчу за 6 м. Кожен дах закінчується світлоаераційним гребенем або ліхтарем.

«Ця металоконструкція забезпечує постійний відвід відпрацьованого й вологого повітря з приміщення, водночас сприяючи надходженню світла», – пояснив Олександр Батюк.

Світло відіграє важливу роль у продуктивності корів. Вони мають певну фізіологічну особливість: світлочутливі елементи, розташовані в оці, стимулюють обмінний процес і синтез молока у вимені.

Ширина й висота світлоаераційного гребеня може коливатися залежно від особливості побудови даху. Оптимальна висота – 1,5-2 м.

Наявність світлоаераційного гребеня дозволяє заощаджувати на освітленні приміщення, адже покриття пропускає до 95% світла.

Свіже повітря надходить у приміщення через вітрові штори. Використання світлоаераційного гребеня і вітрових штор дозволяє створити оптимальний повітрообмін у корівнику.

Як повідомлялося, JOZ представив роботів для прибирання корівника.