Тваринництво

JOZ представив роботів для прибирання корівника

JOZ представив роботів для прибирання корівника

Нідерландська компанія JOZ представила дві моделі роботів Barn-E, які збирають гній у корівнику в контейнери та відвозять у відведене місце.

Про це повідомляє Profi.

Дві моделі, 155 і 185, мають робочу ширину прибирання 1,55 м і 1,85 м відповідно. Живляться від акумулятора, що заряджається до 2 годин. Роботи рухаються зі швидкістю лише 6,5 м/хв, і коровам легко передбачити їх рух.

Агрегати здатні чистити підлоги, що містять тирсу та подрібнену солому довжиною до 6,0 см.  Два скребка робота направляють гній та підстилку до центру, де розташований обертовий лопатевий ротор з ланцюгом. Гній надходить у контейнер для зберігання, який вміщує 370 літрів та 500 літрів.

Автономно орієнтуючись навколо будівлі за допомогою транспондерів, пристрій рухається до сховища, де вивантажує вміст. Маршрути та час можна перевірити та змінити за допомогою програми на смартфоні чи комп’ютері.

Тверді підлоги рекомендують прибирати кожні дві години. Максимальна площа, яку може очистити за цей час Barn-E, становить приблизно 550 м² та приблизно 700 м².

Порожні вага роботів становить 625 кг та 725 кг відповідно. Повна вага – 920 кг та 1,1 т.

Менші, 68-сантиметрові агрегати вже працюють в Нідерландах. 

Перші одиниці моделей, 155 і 185 планують відправити до Великобританії наступної весни.

Читайте також: Робот-підгортач змішує корм для корів перед подачею на кормовий стіл