Вищий уміст протеїну спостерігався в білках яєць кліткових несучок
Масова частка білку була найбільшою в яйцях, отриманих за вільно-вигульного й органічного утримання та від місцевих порід курей, яких утримували в умовах, наближених до органічних.
Таких висновків дійшли вчені, які досліджували якісні показники харчових курячих яєць коричневих кросів п’яти найпоширеніших у ЄС торгових марок: Cage (кліткові), Barn (багатоярусна підлога), Free Range (вільний вигул), Organic (органічні) та En-3 (збагачені омега-3 жирними кислотами), а також яєць двох аборигенних популяцій курей, що здавна розводять у присадибних господарствах Португалії.
Дослідники не виявили відмінностей серед яєць різного походження за масовою часткою шкаралупи і рН білку. Значною мірою рН білку характеризує свіжість яєць і залежить не стільки від виробничої системи, скільки від строку зберігання яєць.
Вищий уміст протеїну спостерігали в білках яєць кліткових несучок, включаючи збагачені омега-3 поліненасиченими жирними кислотами. А нижчий – у яйцях, отриманих за вільно-вигульного й органічного утримання курей.
Однак більшість дослідників вважає, що на вміст протеїну в білках більше впливає не система утримання, а повноцінність білкового й амінокислотного живлення курей. За вільно-вигульного й органічного утримання повноцінність годівлі птиці важче контролювати. До того ж за органічного утримання в ЄС заборонено використовувати синтетичні амінокислоти, що й спричиняє труднощі у балансуванні раціонів годівлі і, як наслідок, зменшення вмісту протеїну в органічних яйцях.
Як повідомлялося, за виробництва білих невеликих яєць відбувається менше викидів аміаку в повітря.