Тваринництво

За виробництва білих невеликих яєць відбувається менше викидів аміаку в повітря

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
За виробництва білих невеликих яєць відбувається менше викидів аміаку в повітря

Споживачі можуть допомогти птаховиробникам знизити рівень аміаку, що виділяється при виробництві яєць, змінивши свої купівельні звички і віддавши перевагу невеликим білим яйцям, а не надвеликим коричневим.

Такий висновок дослідження, нещодавно проведеного виробником яєць від курей на вільному вигулі Ліром Джонсом з Уельсу (Велика Британія), пише Poultry World.

Він відвідав безвуглецеву яєчну ферму в Нідерландах, де утримують білих курей. Вони з’їдають 118 г корму на день для виробництва білих яєць, кожне з яких у середньому важить 62 г. Коричневій же курці потрібно 125 г на день для виробництва яйця вагою 63 г.

Білі кури не тільки споживають менше корму, а й несуться в середньому 80 тижнів проти 74 тижнів у коричневих курей.

Для зменшення на 30% викидів аміаку також можна застосовувати сушарки для курячого посліду, які до того ж споживають дуже мало енергії.

Крім того, знизити частку аміаку на 90% здатен хімічний скрубер. У цьому випадку повітря з пташнику виштовхується у хімічний очисник повітря, де сірчана кислота розпорошується у повітря. «Кислота приєднується до аміаку, а потім додається вода, щоб знизити рівень pH до нейтрального. Фермер може виробляти 60 м3 добрив із умістом азоту 20%», – зазначив Лір Джонс.

Витрати на експлуатацію хімічного скрубера покриваються за рахунок економії коштів на купівлю добрив. Недоліком хімічного скрубера є вартість будівництва, зауважив Лір Джонс. «Через  використання неіржавної сталі вартість будівництва становить 90 тис. фунтів стерлінгів, а експлуатаційні витрати на рік – 5 тис. фунтів стерлінгів», – пояснив він.

Лір Джонс дійшов висновку, що, вносячи невеликі зміни в щоденний розпорядок ведення сільського господарства, наприклад прибираючи у курей щодня, а не двічі на тиждень, фермери можуть зменшити забруднення повітря.

Генетика і різні корми також допомагають знизити викиди аміаку в сільському господарстві. «Ферми виробляють власні добрива з хімічних скруберів для очищення повітря або використовують кращі методи внесення гною на поля», – сказав він.

Як повідомлялося, маса яєць збільшується пропорційно з віком несучки.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями