У Grain Alliance оцінили ефективність впровадження програми точного землеробства
З огляду на погодні умови початку весни, результати збору ранніх зернових у Баришівській зерновій компанії Grain Alliance вважають задовільними. Так, у компанії вже оцінили позитивний ефект від впровадження програми точного землеробства.
Про це розповів операційний директор компанії Андрій Лук’яненко.
За його словами, озимина в агрохолдингу виходила із зими у хорошому стані. Втім, тривалий дефіцит вологи на початку весни і заморозки зробили свою справу – було втрачено близько 40% корисного стеблестою. Та фахівцям компанії вдалося сформувати врожайність у майже 6 т/га. Жнива було проведено у запланований двотижневий термін.
Гарні показники врожайності – це також результат впровадження програми точного землеробства.
«На етапі посівної ми маємо позитивні результати. Посівні комплекси європейських виробників дозволяють нам збільшити продуктивність, якість висіву та економити час і ресурси у період посівної – завдання, які ми найперше ставили на початку втілення програми. Якщо говорити про конкретні досягнення, то рекордні колись 250 га на добу висіву – вже для нас не рекорд, а звичний темп роботи», – розповів Андрій Лук’яненко.
За його словами, за ткої швидкості підтримується належна якість розкладки насіння в ґрунті. Також помітно заощаджується посівний матеріал та більш раціонально використовується бюджет компанії.
«Сьогодні ми активно вивчаємо можливості універсалізації посівних комплексів для різних культур. Прогнози фахівців не дають нам надії на довгі весни і таку розкіш, як надлишкова волога. Тому ми будемо адаптуватись до цих умов за допомогою нової техніки і технологій», – зауважив фахівець.
У компанії також впроваджують технологію великих масивів. Сюди входить кілька базових складових: оптимізація структури сівозміни, реорганізація структури посівних площ у кластерах, раціональне використання робочого часу і ресурсів.
«Для прикладу – ми продовжимо формування великих посівних площ під однією культурою. Таким чином матимемо збереження ресурсів на логістиці, обробці полів і змінності техніки під час жнив», – підсумував Андрій Лук’яненко.
Нагадаємо, Баришівська зернова компанія Grain Alliance отримала кредит на 7 млн євро від ЄБРР.