Ціни на свиней у Китаї майже вдесятеро вище, ніж у США
На світовому ринку свиней спостерігається величезна невідповідність цін: американські свині – найдешевші, а свині в Азії через ситуацію з АЧС – найдорожчі.
Про це пише euromeatnews.
За словами Саймона Грея, генерального директора відділу компанії Genesus Inc. в Росії, СНД і Європі, ситуація майже іронічна і кидає виклик загальній логіці, оскільки ціна продажу для фермера дуже далека від стабільної в усьому світі.
«Не потрібно бути генієм, щоб побачити, що виробники з найнижчими витратами (Північна Америка) сьогодні втрачають найбільше грошей, а виробники з найвищими витратами (Китай) заробляють найбільше, – зауважив він. – Це абсолютно суперечить загальноприйнятій мудрості».
Використовуючи ціни на свиней в США як орієнтир для найнижчого рівня собівартості на світовому ринку, Саймон Грей виявив, що ціна в Азії/Китаї в 6,63-9,79 разів вища, ніж у США.
«Що ж привело до такої позиції? Може, наша одержимість собівартістю? – питає він. – Можливо, якби ми змінили фокус на прибуток замість того, щоб ганятися за зниженням собівартості, ми змогли б створити стабільніший і більш стійкий бізнес».
Наприклад, у Бразилії собівартість однієї свині майже вдвічі вище, ніж у американського фермера, але це вигідно Китаю. Аналогічна ситуація спостерігається в Іспанії, де собівартість однієї свині на 319% вище, ніж у США, але при цьому іспанські виробники свиней повідомляють про прибутки.
«Як виробники ми скаржимося й далі концентруємося на зниженні собівартості. Ми припиняємо піклуватися про генетику, не підтримуємо свої господарства, використовуємо дешеві продукти харчування, не проводимо вакцинацію/лікування, скорочуємо персонал, – зазначив Саймон Грей. – Можливо, настав час повністю переосмислити загальноприйняту мудрість. Бути виробником найдешевшого продукту, який ніхто не хоче купувати, не приносить прибутку».
Як повідомлялося, минулого тижня живець свиней в Україні зріс у ціні до 44,5 грн.