Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Живець свиней зріс у ціні до 44,5 грн

Живець свиней зріс у ціні до 44,5 грн

Третя декада червня почалася з висхідного руху цін на свинину – середньоринкова позначка додала 1,8% проти попереднього тижня – до 44,5 грн/кг. Більшість виробників свинини налаштована втримати ціну на досягнутому рівні.

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України».

Товарне поголів’я зросло в ціні на 0,25-1,5 грн/кг. Отже, діапазон закупівельних цін на свиней забійних кондицій на 26-му тижні підвищився на 0,5 грн: за підсумками торгів попереднього тижня більшість товарних партій реалізовували по 43,5-45,5 грн/кг.

Незважаючи на нарікання переробників на значні перехідні залишки та досить мляву торгівлю, всі виробники цього тижня змогли реалізувати свинину за плановими цінами.

За словами операторів ринку, вплив сезонних чинників на пропозицію живця свиней стає все відчутнішим: спекотні погодні умови вповільнили темпи приросту маси свиней, що суттєво корегує наявне товарне поголів’я у забійній кондиції.

З огляду на це виробники свинини вважають, що на початку липня ціни закупівлі залишаться в межах діапазону цього тижня. На їхню думку, сезонна обмеженість пропозиції балансуватиме з відносно млявою реалізацією після тривалих святкових вихідних.

Також деякі переробники ще минулого тижня наголошували на поступовому відновленні споживчої активності в курортних зонах на півдні країни.

Як повідомлялося, стихійна торгівля досі є великим ризиком для поширення збудника АЧС.