Через запровадження квот на імпорт міндобрив сільгоспвиробники можуть втратити до $500 млн, - дослідження
Згідно з даними дослідження, проведеного Київською школою економіки (KSE), запровадження квотування імпорту мінеральних добрив призведе до зниження сукупного добробуту країни (ВВП) розрахунково на $100-238 млн.
Про це повідомив колишній виконувач обов’язків міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Павло Кухта, інформує AgroTimes.
Разом з тим, основний «удар» отримають аграрії, які можуть втратити $174-509 млн, при чому найбілше постраждають малі сільгоспвиробники.
Крім того, як вважають фахівці Київської школи економіки, існують також ризики зриву поставок через ліцензування/адміністрування квот (ризик корупції) та нарізка квот між країнами.
Тому в KSA рекомендують не запроваджувати квоти, натомість працювати безпосередньо з вітчизняною хімічною галуззю і розвивати її, але не за рахунок сільгоспвиробників. Тим більше, що в хімічної галузі є чудовий чинник розвитку – зростаючий інтерес з боку АПК.
Нагадаємо, аграрні асоціації закликають уряд не квотувати імпорт міндобрив, аби не допустити монополізації вітчизняного ринку.