Агромаркет

Мінекономіки прагне компромісу щодо імпорту добрив, – заступник міністра

28 травня відбулася зустріч заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – торгового представника України Тараса Качки з представниками ключових аграрних асоціацій, імпортерами і виробниками для пошуку спільного збалансованого рішення щодо ситуації на ринку мінеральних добрив.

Про це повідомили у Мінекономіки.

«Рішення щодо введення/неведення квот на добрива ще не прийнято. Ми підтримуємо постійний діалог з усіма зацікавленими сторонами. Наше спільне завдання – вийти на узгоджене рішення, яке буде і в інтересах аграріїв, і в інтересах вітчизняних виробників. Наша мета у тому, щоб ціна на добрива була прийнятною і давала можливість аграріям розвиватися», – підкреслив Тарас Качка.

За словами заступника міністра, необхідно збалансувати інтереси виробників і споживачів та знизити тиск на ринок. Цього можна досягти через незалежність трейдингу, тобто шляхом відокремлення виробництва від торгівлі. Також він акцентував на ціноутворенні. Зменшення вартості ціни та наближення її до світового рівня можливе через арбітраж трейдерів, який балансує закуплений товар (як імпортованих добрив, так і внутрішнього виробництва) та продає його аграріям за усередненою ціною.

Нагадаємо, днями було неофіційно опубліковано «Основні висновки Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України за результатами проведення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну деяких азотних добрив незалежно від країни їх походження або експорту». Розслідування було ініційовано на вимогу компаній групи OstChem 21 серпня 2019 року. 

Згідно з інформацією, наведеною в «Основних висновках Мінекономіки», в Україні запроваджується квотування імпорту добрив. Таким чином, рівень ціни на внутрішньому ринку буде визначати той, хто матиме внутрішню квоту. У групі азотних добрив це фактично один виробник, що має монопольне становище – група компаній OstChem.

Аграрні асоціації виступили проти такого квотування. 

Читайте також:Аграрні асоціації закликають уряд не квотувати імпорт міндобрив