Які чинники впливають на стабільність вітамінів у кормових культурах
На стабільність вітамінів у кормах для тварин впливає низка чинників.
Кормові трави зазвичай мають найнижчий рівень ᵦ-каротину, а бобові – найвищий, пише Dairy Global.
Рівень ᵦ-каротину і α-токоферолу в кормових травах і бобових дуже високий в молодих рослинах і знижується мірою їхнього дозрівання. Після досягнення зрілості рослини можуть мати від 10% (для трав) до 40% (для бобових) від кількості каротину у молодих рослин.
Головним чинником, відповідальним за зміну рівня ᵦ-каротину й α-токоферолу в кормових травах під час їхнього дозрівання, є зміна співвідношення листя до стебла, оскільки листя значно багатше на ці вітаміни, ніж стебла.
Кормові трави мають більше ᵦ-каротину і α-токоферолу за вирощування в дощових умовах за низької температури.
Сушіння кормових культур на землі або в коморах знижує рівень вітамінів у них. Встановлено, що понад 80% каротину з конюшини втрачається протягом перших 24 годин сушіння на сонці, а за сушіння врожаю на сонці протягом чотирьох-п’яти днів практично дорівнює нулю.
Якщо ж кормові трави тривалий час перебувають під впливом сонця, час від часу потрапляючи під дощ, то знищення ᵦ-каротину практично завершено.
Стабільність деяких вітамінів – таких, як вітамін А, може зменшитися, якщо протягом тривалого часу годувати тварин запліснявілим або зіпсованим силосом.
Щоб запобігти розвитку цвілі в силосі, необхідно суворо дотримуватися виробничої практики щодо збереження якості.