Український ринок спаржі ненасичений, – фермер
Хоча площі під українською спаржею стрімко ростуть, фермери не можуть наситити внутрішній ринок, вважає Віталій Шакало, голова ФГ«Шафран Любимовський» (Херсонська область).
Про це повідомляє AgroPortal.
«На сьогоднішній день про експорт не може бути й мови. Це пов’язано з тим, що Україна досі імпортує велику кількість спаржі. Хоча щорічно площі під нею досить швидко збільшуються. Якщо в 2014 році на всю країну було всього 5 га спаржі, то на сьогоднішній день тільки у одного мого знайомого – близько 100 га. І навіть не дивлячись на це, українські фермери досі не змогли наситити внутрішній ринок », – зазначив Віталій Шакало.
За даними Держстату, в Україні в 2019 році обсяг виробництва спаржі склав 13,1 тис. ц., з них 11,4 тис. ц виробили сільськогосподарські підприємства. Середня врожайність становила 37,7 ц/га.
«На жаль, Україна поки відстає за темпами виробництва спаржі. Однак останнім часом збільшується її популярність і у нас. Просто люди хочуть споживати смачну, здорову та корисну їжу. Ту, в якій багато вітамінів і мінеральних речовин », – зазначає Віталій Шакало.
Україна експортує вкрай незначну кількість спаржі. Переважно це відбувається в кілька країн. Близько 53,5% всього експорту української спаржі доводиться на американську Гайану. Причому для цієї країни імпорт української спаржі становить лише 0,22% від її загального імпорту.
Близько 46% української спаржі експортується в Сінгапур. Однак, як і у випадку з Гайаною, імпорт спаржі з України тут становить менше 1%.