Агрономія

Коли обприскувати посіви ячменю озимого гербіцидами

Строки проведення обприскувань посівів ячменю озимого гербіцидами можуть бути досить розтягнутими (для деяких гербіцидів — до формування прапорцевого листка в рослин культури).

Водночас найоптимальнішими є строки обприскування в період фази кущіння рослин культури, коли рослини ячменю озимого є найстійкішими до впливу гербіцидів.

Про такі результати досліджень розповів Олександр Іващенко, старший науковий співробітник Інституту захисту рослин НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Сходи більшості видів бур’янів у посівах теж ще перебувають у ювенільному етапі органогенезу й тому достатньо чутливі до дії гербіцидів», — зазначив він.

Пізнє застосування гербіцидів навіть за умови, що рослини бур’янів будуть знищені, має ті недоліки, що в процесі своєї вегетації рослини бур’янів уже проявили свій відчутний негативний вплив на рослини культури як конкуренти за чинники життя: енергію світла, вологу, мінеральне живлення.

За оптимальної густоти стояння рослин ячменю озимого в посівах уже після завершення фази кущіння основний обсяг екологічних ніш рослини культури освоять, і для нових сходів бур’янів просто не буде місця й достатньої кількості енергії світла. Вже у фазу трубкування рослин ячменю озимого поява нових сходів бур’янів практично припиняється.

Тобто посіви самі стають достатньо оптично щільними й здатні далі надійно контролювати бур’яни та застосування гербіцидів стає непотрібним.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!