Агрономія

Науковець розповів про стратегію фунгіцидного захисту озимини на Півдні

Залежно від стану та вологозабезпечення посівів озимої пшениці на півдні України слід планувати одно- чи дворазовий захист фунгіцидами, повідомив завідувач відділу агротехнологій Інституту зрошуваного землеробства НААН Сергій Заєць.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.   

«Березневі заморозки до мінус 7-8 °С, що спостерігались на Півдні, найбільшої шкоди завдали посівам з надмірно розвиненими рослинами. Пошкоджені заморозками рослини більш схильні до ураження грибними й іншими хворобами та ушкодження шкідниками. Уже тепер на посівах пшениці озимої спостерігається поширення серторіозу, піренофорозу, фузаріозу, а на ячменю озимому – гельмінтоспоріозу, ринхоспоріозу та інших хвороб. В умовах зрошення або якщо у травні будуть сприятливі погодні умови з ефективними опадами, необхідно орієнтуватись на дворазове застосування різних фунгіцидів на таких посівах», – розповів Сергій Заєць. 

Так, на думку науковця, за умов оптимального вологозабезпечення перед фазою виходу рослин у трубку слід було використовувати фунгіциди з ідеальною комбінацією речовин із різними механізмами дії, наприклад, триазоли + стробілурини, які можна було вносити разом із гербіцидами та регуляторами росту. Повторно перед або на початку фази колосіння необхідно застосовувати фунгіциди з однокомпонентною діючою речовиною епоксиконазол або двокомпонентною  триазолов або триазоли + морфоліни. 

Водночас Сергій Заєць наголошує: «Якщо у травні на півдні України не випаде достатньої кількості ефективних опадів, слід використовувати інший сценарій щодо проведення захисту рослин. За таких умов достатнім буде одноразове застосування фунгіцидів і оптимальною  фазою внесення фунгіцидів (особливо з діючою речовиною стробілурини) буде початок-середина виходу в трубку, коли в ґрунті ще є задовільні запаси продуктивної вологи. Краще застосовувати фунгіциди з однокомпонентною або двокомпонентною діючою речовиною триазолів, наприклад, епоксиконазол, або ципроконазол + епоксиконазол, а також окремо від інших пестицидів та регуляторів росту».

Читайте також:Київська «Мрія» мінімізувала пестицидне навантаження на посіви

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!