Тваринництво

Ознаки гіповітамінозу в птиці проявляються не відразу

Ознаки гіповітамінозу в птиці стають помітними не відразу. У курчат – на 10-14-й день, у дорослих курей – через 7-10 днів після його появи.

Типовими ознаками дефіциту вітамінів у курчат є відставання у розвитку, втрата ваги, апетиту, порушення координації руху. В окремих особин спостерігається утруднене дихання, ковтання, розлади кишківника. Хвора птиця малорухлива, має скуйовджене пір’я.

У дорослої птиці типовими ознаками гіповітамінозу є посиніння гребеня, параліч окремих груп м’язів, запалення суглобів, зниження та/чи припинення несучості.

Гіповітамінозний стан у курей проявляється головним чином в уповільненому зростанні, порушенні функції відтворення, зниженні продуктивності.

За гіповітамінозів знижується стійкість організму до різних захворювань. Недостатня кількість вітамінів у кормах знижує вітамінну цінність безпосередньо продуктів птахівництва.

Гіповітамінозний стан виникає не лише через дефіцит вітамінів у раціоні, а й унаслідок поганого їх засвоєння чи недостатнього біосинтезу в організмі. Такі явища називаються ендогенними гіповітамінозами. Вони розвиваються в результаті розладу функціонального стану травного тракту, а також незбалансованої годівлі.

Як повідомлялося, прохолодна підстилка негативно впливає на приріст курчат і конверсію корму.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!