Тваринництво

Прохолодна підстилка негативно впливає на приріст курчат і конверсію корму

Прохолодна підстилка негативно впливає на приріст курчат і конверсію корму

Здатність курчат регулювати температуру тіла (система терморегуляції) фактично повністю розвивається тільки до двотижневого віку. Тому на момент посадки курчат температура підстилки має бути не меншою за +32 °С.

Вирішальною є саме температура підстилки, а не температура повітря. Ріст добових курчат – приблизно 5 см. На цій висоті від підлоги температура повітря визначається температурою підстилки. А якщо піднятися на кілька сантиметрів, температура повітря буде вищою на два градуси й більше. Чим далі від підлоги, тим тепліше повітря.

Проте, незважаючи на уявну високу температуру в пташнику, курчатам може бути холодно, бо вони відчувають температуру на рівні підлоги.

Прохолодна підстилка негативно впливає на приріст курчат і конверсію корму, що неможливо компенсувати у наступні тижні вирощування птиці. В результаті бройлери на виході матимуть нижчу ринкову вагу.

Результати досліджень свідчать, що в пташниках, де температура повітря й підстилки протягом перших трьох тижнів утримання курчат була прохолоднішою, показники смертності були вдвічі вищими, ніж у тепліших пташниках, а випадки асцитів – втричі частішими.

Належну температуру підстилки можна забезпечити за допомогою інфрачервоних обігрівачів. Їхня перевага в тому, що вони спрямовують тепло саме на підстилку, а не на обігрів повітря усього пташника.

Нагадаємо, інтенсивність світла для добових курчат у перші дні становить понад 21 лк.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!