Аміачна селітра краще впливає на врожайність пшениці, ніж сечовина
Підживлення пшениці по таломерзлому ґрунті аміачною селітрою підвищує врожайність зерна на 8-12 ц/га, а сечовиною – тільки на 4-7 ц/га.
Про це AgroTimes повідомив завідувач лабораторії неполивного землеробства Інституту зрошуваного землеробства НААН Анатолій Коваленко
«Зазвичай у господарствах ранньовесняне підживлення пшениці проводиться переважно аміачною селітрою, але широко використовується і сечовина. Проте, за даними наших досліджень, кращі результати забезпечує аміачна селітра. Наші дослідження показали, що урожайність пшениці озимої після стерньового попередника без проведення підживлення становила 3,57 т/га, а з підживленням аміачною селітрою – 4,46 та карбамідно-аміачною сумішшю (КАС) – 4,07 т/га, або на 0,9 та 0,5 т/га вищою», – зазначив науковець.
За словами Анатолія Коваленка, КАС за ефективністю дещо поступається аміачній селітрі і карбаміду, але коштує дешевше. До відновлення вегетації КАС можна застосовувати без розбавлення водою, опіків листя не буває. У разі застосування КАС слід додавати до них мікродобрива, що пов’язано з ослабленим станом рослин після перезимівлі.
Читайте також: Вітчизняні добрива за рік істостно подешевшали
Додати коментар