Для успішного вирощування моркви критично важливою є підготовка ґрунту –- фермер
Від того, наскільки ретельно буде підготовлений ґрунт, залежить не тільки рівномірність сходів, а й однорідність та вирівняність коренеплодів, стверджує Олександр Золотарьов, директор Фë³гроу», що в Харківській області.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
У господарстві моркву вирощують гребеневим способом. Після передпосівної культивації проводять нарізування гребенів. Висів ранніх сортів, як правило, починають у ІІІ декаді березня –– І декаді квітня, залежно від погоди, пізніх сортів –– переважно в третій декаді травня, коли ще не дуже спекотно, адже за високих температур отримати сходи дещо складніше.
«Я акцентую увагу на підготовці ґрунту, адже своєчасно отримані сходи та вирівняний посів дозволяють не тільки оптимально рости й розвиватися молодим рослинам, а ще й на ранніх етапах вистояти та не знизити щільність стояння після перших гербіцидних обробок, внаслідок яких можливі опіки та випадання ослаблених рослин», –– пояснив Олександр Золотарьов.
Сіють моркву в підготовлені гребені одночасно з укладанням крапельної стрічки. Відстань між гребнями становить 75 см. На кожному гребені розміщують два рядки рослин, між ними прокладають крапельну стрічку.
Для ранніх гібридів норма висіву становить 800 тис./га, для пізніх норму висіву збільшують до 1 млн із таким розрахунком, щоб на момент збирання врожаю щільність стояння рослин на одному гектарі становила 850 тис. Умови для появи сходів під час висіву пізніх гібридів гірші, температури вищі, тому шляхом збільшення посівної норми в господарстві перестраховуються.
Морква –– основна овочева культура ФГ «Вігроу», у 2019 році під нею було 14 га.
Читайте також:Херсонський фермер посіяв моркву 17 січня
Додати коментар