Тваринництво

Роботи-дояри вписуються у структуру більшості ферм без реорганізації чи побудови нових приміщень

Роботи-дояри вписуються у структуру більшості ферм без реорганізації чи побудови нових приміщень

Сьогодні в Україні працює понад 30 роботів-доярів «ДеЛаваль»: три господарства мають вісім роботизованих станцій і дрібніші – по два-чотири роботи.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів Сергій Гордійчук, менеджер категорії продуктів «Системи доїння», «Системи охолодження молока», «Системи управління фермою» компанії «ДеЛаваль». 

При цьому у Фінляндії, наприклад, їхніх роботів-доярів установлено понад 500. Основну причину такої різниці з українськими реаліями Сергій Гордійчук вбачає в тому, що в Європі діють державні програми модернізації, є доступне кредитування.

У сусідній Білорусі роботизація ферм також відбувається дуже активно. «Наша компанія вже продала проєкти на 16, 24, 32 роботи, – зазначив він. – Це тому, що всі ферми в Білорусі належать державі, яка поставила завдання до 2024 року вдосконалити молочну індустрію. Тому, вважаю, основна причина деякого відставання України в роботизації криється саме у відсутності державних довготривалих кредитів під невеликі відсотки». 

Також, на думку Сергія Гордійчука, відіграє свою роль і певна пересторога власників ферм.

«Сьогодні, коли в Україні відкривається ринок землі, я впевнений, що все більше господарів встановлюватимуть на своїх фермах роботизовані станції доїння корів, адже всі передумови для цього є, – переконаний він. – Оскільки в структуру більшості ферм (як великих, так і маленьких – на 150-200 голів) роботизовані станції вдало вписуються без реорганізації чи побудови нових приміщень». 

Як повідомлялося, Villa Milk навесні 2020 року готується запустити роботизовану ферму.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!